تبلیغات
نیروی دریایی نیروی راهبردی - گناه بزرگ سپهبد قرنی از دید ضدانقلاب
 
نیروی دریایی نیروی راهبردی
این وبلاگ تابع قوانین و مقررات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد و صرفا یک پایگاه اطلاع رسانی می باشد.

نیروی دریایی امروز در بسیاری از نقاط عالم و در کشور ما یک نیروی راهبردی است، به چشم یک نیروی راهبردی به نیروی دریایی باید نگریسته شود. سواحل جنوب شرق کشور که در اختیار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است، مناطق بسیار مهمی است و ظرفیت های بسیار خوبی برای پیشرفت دارد، به آنجاها اهتمام ورزید و اهمیت بدهید. دریانوردی ها را که امروز بحمدا... شکل پیشرفته ای نسبت به گذشته گرفته است، ادامه بدهید،به زیرسطحی ها اهمیت بدهید و توجه کنید، امکانات و تجهیزات پدافندی سطحی را در همه جا، بخصوص در دریاهای جنوب مورد توجه قرار بدهید. نیروی دریایی امروز بحمدا... ظرفیت های خوبی دارد،بحمدا... فرماندهی خوبی هم دارد.امروز تلاش شما میتواند ثمرات زیادی را به بار بیاورد و شکوفایی برای شما، برای نیروی دریایی،برای کل ارتش جمهوری اسلامی و برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی،انشإا... به بار بیاورد. این را از خدا میخواهیم،به او دل می بندیم و مطمئنیم که آنچه را که او اراده کند و اراده خواهد کرد به آن خواهیم رسید. بیانات فرماندهی معظم کل قوا در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره)- سال1388

درباره وبلاگدرکشورعشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست... دیروزاگرعزیز مصر یوسف بود... امروز عزیز دل ما خامنه ایست... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
عکس مدیر وبلاگبالای سرم عکس تو را نصب نمودم یعنی که سر من به فدای قدم تو.... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
نوای بینواییدانلود کد پخش کننده رهبر1
صفحه آسمانیمطالب اخیر
نویسندگان


به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، شهید سپهبد قرنی اولین رییس ستاد مشترك ارتش جمهورى اسلامى در سال 1292 دیده به جهان گشود. وی پس از طی تحصیلات مقدماتی وارد ارتش شد و در این مسیر رشد کرد و در دانشکده افسری صاحب معلومات نظامی شد.

وی از همان ابتدا به دلیل عشق به مفاهیم مذهبی، دنباله رو تعالیم امام خمینی(ره) شد و در سال 1337 به همراه عده ای از هم فکران خود تصیم گرفت که علیه رژیم منحوس پهلوی دست به کودتا بزند اما این طرح لو رفت و او به زندان محکوم شد.


سپهبد قرنی پس از آزادی از زندان در راه تازه ای قرار گرفت اما هر از گاهی به دلیل فعالیت های گسترده اش علیه رژیم پهلوی به زندان محکوم می شد.


پس از پیروزى شكوهمند انقلاب اسلامى كه با خود تحولات و دگرگونی های بسیاری به همراه داشت، دشمنان انقلاب فکر کردند می توانند از این دگرگونی ها به نفع خود استفاده کنند؛لذا در زمانی که ارتش در حساس ترین شرایط حیات خود به سر میبرد شعار انحلال ارتش را سر دادند و برخی دوستان ناآگاه انقلاب نیز با آن ها هم صدا شدند اما امام خمینی(ره) هوشیارتر از آن بود که با تعصب های کورکورانه و بی جا، تحت فشار عده ای از دشمنان و مغرضان، دست به اقدامی نسنجیده بزند.


سپهبد قرنی که از ابتدای تشکیل شورای انقلاب عضو آن بود در روز بیست و سوم بهمن به عنوان اولین رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی معرفی شد.


وی در روز بیست و چهارم بهمن 57 در دفتر ریاست ستاد ارتش، تمثال حضرت امام خمینى رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهورى اسلامى را نصب كرد و سپس خطاب به حاضران گفت: ارتش شاهنشاهى كه مى گفتند از مجهزترین ارتش هاى دنیاست و شاید هم از لحاظ وسایل و تجهیزات چنین بود، از آنجا كه ایمان و اعتقاد نداشت، ظرف چند ساعت متلاشى شد. افراد یك ارتش اولا باید مؤمن باشند، ثانیا آرمان آنان حفظ استقلال میهن باشد نه حمایت از یك فرد.


وی سپس فعالیت خود را براى تصفیه و بازسازى و توانبخشی مكتبى به ارتش آغاز كرد.


مدت مسئولیت او در نظام جمهوری اسلامی فقط 43 روز - از 23 بهمن 57 تا 7 فروردین 58 بوده است. مدتی هرچند كوتاه اما در مقطعی حساس از تاریخ انقلاب كه لحظه لحظه آن آبستن حوادثی بزرگ در ابعاد مختلف خصوصا در عرصه نظامی بود.


از دید نیروهای ضدانقلاب - كه با وابستگی به بیگانگان از جمله رژیم بعث عراق، از اولین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی دست به ایجاد آشوب و بلوا در بسیاری از شهرها و بخصوص استان كردستان زدند و تا آنجا پیش رفتند كه پادگان كردستان را تصرف و غارت كردند - گناه بزرگ سپهبد قرنی این بود كه با تمام وجود از سقوط پادگان سنندج جلوگیری كرد و اجازه نداد كه به سرنوشت دیگر مراكز نظامی كه با خیانت برخی افراد به دست ضد انقلابیون افتاد، دچار شود.

كارشكنی لیبرال ها و مدافعین گروهك های ضدانقلاب باعث شد تا در تاریخ 7 / 1 /1358 سپهبد قرنی، به خاطر اختلافی كه در نوع برخورد با اشرار فعال در كردستان با دولت موقت داشت، استعفای خود را تقدیم امام(ره) كند و در همین روز از طرف دولت موقت بركنار شد.

 سپهید قرنی در روز سوم اردیبهشت 1358 در منزل خود توسط چند تروریست از گروهک ضاله فرقان به شهادت رسید.
نوع مطلب : شخصیت های معروف نظامی، 
برچسب ها :

ساعتلوگوی حمایتی ما
لوگوی دوستان
ارتباط با سامانه فرماندهی آجاارتباط با سامانه فرماندهی آجا

ارتباط با سامانه فرماندهی نداجاارتباط با سامانه فرماندهی نداجا

تلویزیون آنلاینآب و هوا مناطق نیروی دریایی ارتش ج ا ا 
 
بالای صفحه