تبلیغات
نیروی دریایی نیروی راهبردی - ارتشبد
 
نیروی دریایی نیروی راهبردی
این وبلاگ تابع قوانین و مقررات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد و صرفا یک پایگاه اطلاع رسانی می باشد.

نیروی دریایی امروز در بسیاری از نقاط عالم و در کشور ما یک نیروی راهبردی است، به چشم یک نیروی راهبردی به نیروی دریایی باید نگریسته شود. سواحل جنوب شرق کشور که در اختیار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است، مناطق بسیار مهمی است و ظرفیت های بسیار خوبی برای پیشرفت دارد، به آنجاها اهتمام ورزید و اهمیت بدهید. دریانوردی ها را که امروز بحمدا... شکل پیشرفته ای نسبت به گذشته گرفته است، ادامه بدهید،به زیرسطحی ها اهمیت بدهید و توجه کنید، امکانات و تجهیزات پدافندی سطحی را در همه جا، بخصوص در دریاهای جنوب مورد توجه قرار بدهید. نیروی دریایی امروز بحمدا... ظرفیت های خوبی دارد،بحمدا... فرماندهی خوبی هم دارد.امروز تلاش شما میتواند ثمرات زیادی را به بار بیاورد و شکوفایی برای شما، برای نیروی دریایی،برای کل ارتش جمهوری اسلامی و برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی،انشإا... به بار بیاورد. این را از خدا میخواهیم،به او دل می بندیم و مطمئنیم که آنچه را که او اراده کند و اراده خواهد کرد به آن خواهیم رسید. بیانات فرماندهی معظم کل قوا در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره)- سال1388

درباره وبلاگدرکشورعشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست... دیروزاگرعزیز مصر یوسف بود... امروز عزیز دل ما خامنه ایست... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
عکس مدیر وبلاگبالای سرم عکس تو را نصب نمودم یعنی که سر من به فدای قدم تو.... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
نوای بینواییدانلود کد پخش کننده رهبر1
صفحه آسمانیمطالب اخیر
نویسندگان
جمعه 15 اردیبهشت 1391اَرتِشبُد بالاترین درجه در ارتش ایران و بسیاری از کشورهای جهان است. واژهٔ ارتشبد معمولاً در نیروی زمینی و هوایی به کار میرود و درجه معادل آن در نیروی دریایی ایران دریابد است.
بالاترین درجه نظامی در بسیاری از کشورهای جهان ارتشبد است که به آن فرمانده کل قوا نیز میگویند.
ارتشبدی در کشورها مختلف

آمریکا
در ارتش آمریکا که ارتشبد را «ژنرال چهار ستاره» مینامند، صاحب این درجه دارای بالاترین درجه نظامی در زمان صلح است. استثنائاً در زمان جنگ جهانی دوم، درجه بالاتری در ارتش آمریکا تحت عنوان ژنرال پنج ستاره نیز به وجود آمد که به ۱۰ نفر از ژنرالهای آمریکایی داده شد.

ایران
از سال ۱۳۳۷ تا سال ۱۳۵۵ حدود ۲۰ نفر از افسران ارتش به درجه ارتشبدی ارتقا پیدا کردند که یک نفر از نیروی دریایی، ۴ نفر از نیروی هوایی و بقیه از نیروی زمینی بودند. آخرین ارتشبد در ارتش شاهنشاهی، عباس قرهباغی فرمانده وقت ژاندارمری بود که درسال ۱۳۵۵ به این درجه رسید.
بالاترین درجه نظامی در ایران قبل و بعد از انقلاب همین درجه بودهاست. گرچه پس از انقلاب درجه ارتشبدی به کسی اعطا نگردیدهاست. درجه ارتشبدی از روی ژنرال چهار ستاره در ارتش آمریکا در سال ۱۳۳۷ توسط محمدرضا پهلوی ایجاد شد. اولین کسی که در ایران به این درجه ارتقاء پیدا کرد ارتشبد عبدالله هدایت در همین سال بود.

فهرست تعدادی از ارتشبدهای ارتش ایران

ارتشبد نعمت الله نصیری
ارتشبد حسین فردوست
ارتشبد فتح الله مین باشیان
ارتشبد فریدون جم
ارتشبد غلامرضا ازهاری
ارتشبد غلامعلی اویسی
ارتشبد محمد خاتم (فرمانده نیروی هوایی شاهنشاهی)
ارتشبد حسن طوفانیان (نیروی هوایی شاهنشاهی)
دریابد فرج الله رسائی (نیروی دریایی شاهنشاهی)
ارتشبد جعفر شفقت
ارتشبد رضا عظیمی

منبع
روز شمار تاریخ ایران-ازمشروطه تا انقلاب اسلامی- جلد دوم.تالیف دکتر باقر عاقلی.

نوع مطلب :
برچسب ها :

ساعتلوگوی حمایتی ما
لوگوی دوستان
ارتباط با سامانه فرماندهی آجاارتباط با سامانه فرماندهی آجا

ارتباط با سامانه فرماندهی نداجاارتباط با سامانه فرماندهی نداجا

تلویزیون آنلاینآب و هوا مناطق نیروی دریایی ارتش ج ا ا 
 
بالای صفحه