تبلیغات
نیروی دریایی نیروی راهبردی - معرفی موقعیت طلاییه
 
نیروی دریایی نیروی راهبردی
این وبلاگ تابع قوانین و مقررات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد و صرفا یک پایگاه اطلاع رسانی می باشد.

نیروی دریایی امروز در بسیاری از نقاط عالم و در کشور ما یک نیروی راهبردی است، به چشم یک نیروی راهبردی به نیروی دریایی باید نگریسته شود. سواحل جنوب شرق کشور که در اختیار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است، مناطق بسیار مهمی است و ظرفیت های بسیار خوبی برای پیشرفت دارد، به آنجاها اهتمام ورزید و اهمیت بدهید. دریانوردی ها را که امروز بحمدا... شکل پیشرفته ای نسبت به گذشته گرفته است، ادامه بدهید،به زیرسطحی ها اهمیت بدهید و توجه کنید، امکانات و تجهیزات پدافندی سطحی را در همه جا، بخصوص در دریاهای جنوب مورد توجه قرار بدهید. نیروی دریایی امروز بحمدا... ظرفیت های خوبی دارد،بحمدا... فرماندهی خوبی هم دارد.امروز تلاش شما میتواند ثمرات زیادی را به بار بیاورد و شکوفایی برای شما، برای نیروی دریایی،برای کل ارتش جمهوری اسلامی و برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی،انشإا... به بار بیاورد. این را از خدا میخواهیم،به او دل می بندیم و مطمئنیم که آنچه را که او اراده کند و اراده خواهد کرد به آن خواهیم رسید. بیانات فرماندهی معظم کل قوا در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره)- سال1388

درباره وبلاگدرکشورعشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست... دیروزاگرعزیز مصر یوسف بود... امروز عزیز دل ما خامنه ایست... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
عکس مدیر وبلاگبالای سرم عکس تو را نصب نمودم یعنی که سر من به فدای قدم تو.... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
نوای بینواییدانلود کد پخش کننده رهبر1
صفحه آسمانیمطالب اخیر
نویسندگان
سه شنبه 5 اردیبهشت 1391


طلائیه نامی آشنا و سرزمینی پر معناست . قطعه‌ای از بهشت که در منتهی‌ الیه غرب استان خوزستان و نزدیک مرز ایران و عراق قرار دارد . دشتی وسیع به نام طلائیه که یادمان شهدای آن به مانند نگینی درخشان در میان آن کویر سوزان ، بوستانی بر پا نموده است .

                                                                           http://s2.picofile.com/file/7161330000/Masontube_ir.gif

دانلود کلیپ صوتی روایتگری حجت الاسلام مهدوی بیات در ارتباط با سرزمین طلائیه

خیلی شنیدنیه ... پیشنهاد میکنم دانلود کنید .

حجم : 3.41 مگابایت | فرمت :  MP3

دانلود

                                                                                                             

طلائیه نامی آشنا و سرزمینی پر معناست. قطعه‌ای از بهشت که در منتهی‌الیه غرب استان خوزستان و نزدیک مرز ایران و عراق قرار دارد. دشتی وسیع به نام طلائیه که یادمان شهدای آن به مانند نگینی درخشان در میان آن کویر سوزان بوستانی بر پا نموده است.

از میانة جاده اهواز خرمشهر باید به یاد یاران عاشورایی امام حسین(ع) تقریباً 72 کیلومتر طی کنیم تا به سرزمین یاران عاشورایی خمینی(ره) برسیم. طلائیه در روزها و شبهای مربوط به عملیات خیبر شاهد صحنه‌هایی بود که صدها سال قبل از آن کربلا آن را دیده بود. کربلا جاودانه ماند و طلائیه نیز یادمان گشت تا برای همیشه یاد و نام یاران عاشورایی خمینی(ره) را زنده نگاه دارد.

طلائیه شب های زمستانی سرد و روزهای تابستانی بسیار گرمی دارد. در اواسط فصل گرما، حرارت در این منطقه اکثراً از 50 درجه سانتیگراد می گذرد. زمین طلائیه، هموار و سطح آن پوشیده از خاک و رسوب نمک است. در زمان بارندگی با طغیان آب هور بیشتر طلائیه هم به زیر آب می رود. آبی که در سطح زمین است و عمق چندانی ندارد و همین باعث باتلاقی شدن منطقه در ماه های خاصی از سال می شود. اگر از طلائیه قدری به سمت غرب بروید، به هور برمی خورید. بر همین اساس می توان گفت که طلائیه مرز بین خشکی و هور در این منطقه به حساب می آید. 
طلائیه تابع بخش هویزه و دهستان بنی صالح است و دارای قدمت چندانی نیست. شاید بتوان در این مناطق گروهی از «صابئین مندایی» را یافت که به گفته مورخین محل زندگی و امرار معاش خود را دهانه رودخانه کرخه و هورهای بین ایران و عراق انتخاب کرده اند. اینان گرچه در کتمان عقاید خود می کوشند امّا نوعی از مسیحیان هستند که به یوحنّا اعتقاد دارند و عیسی را جانشین او می دانند و تمام اعمال مذهبی آنان که مهم ترین آنها غسل تعمید است، با آب انجام می یابد. از این رو در این مناطق و اطراف هور پراکنده اند. 
امّا آنچه منطقه طلائیه و هورهای اطراف آن را معروف و زبانزد کرده است، نه اقوام و نه موقعیت جغرافیایی آن بلکه جنگ هایی است که در دهۀ 60 در آن اتفاق افتاد. طلائیه سال های سال در آرامش و سکوت روزگار می گذراند تا آنکه جنگ تحمیلی از سوی عراق آغاز شد و بر این سرزمین همان گذشت که ... 

* نقاط مهم منطقه طلائیه:
1- پل نشوه
2- پد شرقی جزایر مجنون
3- انواع دژ، میادین مین، تله های انفجاری، سنگرهای بتونی، موانع خورشیدی، سیم خاردار.
4- طلائیه قدیم و طلائیه جدید.

* ویژگی های سرزمین طلائیه در زمان جنگ: 
1- آسیب پذیری دشمن در عملیات آبی- خاکی
2- اهمیت استراتژیکی منطقه در رابطه با هدف بصره
3- توان نیروها از نظر کمی و کیفی
4- کم عمق بودن هدف و امکان دسترسی به آن
5- تسلط نسبی نیروهای شناسایی به منطقه بنا به تجربۀ خیبر
6- جغرافیا و نوع زمین که باتلاقی بود و اجازۀ تحرک به دشمن را نمی داد.
7- دشمن در این منطقه فاقد عقبه مناسب بود.


نوع مطلب :
برچسب ها :

ساعتلوگوی حمایتی ما
لوگوی دوستان
ارتباط با سامانه فرماندهی آجاارتباط با سامانه فرماندهی آجا

ارتباط با سامانه فرماندهی نداجاارتباط با سامانه فرماندهی نداجا

تلویزیون آنلاینآب و هوا مناطق نیروی دریایی ارتش ج ا ا 
 
بالای صفحه