تبلیغات
نیروی دریایی نیروی راهبردی - همزمان دومین روز رزمایش تخصصی ولایت 91؛ بازگشت زیر دریایی طارق به اعماق دریا
 
نیروی دریایی نیروی راهبردی
این وبلاگ تابع قوانین و مقررات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد و صرفا یک پایگاه اطلاع رسانی می باشد.

نیروی دریایی امروز در بسیاری از نقاط عالم و در کشور ما یک نیروی راهبردی است، به چشم یک نیروی راهبردی به نیروی دریایی باید نگریسته شود. سواحل جنوب شرق کشور که در اختیار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است، مناطق بسیار مهمی است و ظرفیت های بسیار خوبی برای پیشرفت دارد، به آنجاها اهتمام ورزید و اهمیت بدهید. دریانوردی ها را که امروز بحمدا... شکل پیشرفته ای نسبت به گذشته گرفته است، ادامه بدهید،به زیرسطحی ها اهمیت بدهید و توجه کنید، امکانات و تجهیزات پدافندی سطحی را در همه جا، بخصوص در دریاهای جنوب مورد توجه قرار بدهید. نیروی دریایی امروز بحمدا... ظرفیت های خوبی دارد،بحمدا... فرماندهی خوبی هم دارد.امروز تلاش شما میتواند ثمرات زیادی را به بار بیاورد و شکوفایی برای شما، برای نیروی دریایی،برای کل ارتش جمهوری اسلامی و برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی،انشإا... به بار بیاورد. این را از خدا میخواهیم،به او دل می بندیم و مطمئنیم که آنچه را که او اراده کند و اراده خواهد کرد به آن خواهیم رسید. بیانات فرماندهی معظم کل قوا در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره)- سال1388

درباره وبلاگ



درکشورعشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست... دیروزاگرعزیز مصر یوسف بود... امروز عزیز دل ما خامنه ایست... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
عکس مدیر وبلاگ



بالای سرم عکس تو را نصب نمودم یعنی که سر من به فدای قدم تو.... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
نوای بینوایی



دانلود کد پخش کننده رهبر1
صفحه آسمانی



مطالب اخیر
نویسندگان


عرشه زیردریایی پیشرفته و كیلو كلاس طارق محل صدور فرمان آغاز رزمایش ولایت 91 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی قرار گرفت تا گویای موفقیت بزرگ متخصصین توانمند ایرانی در تعمیر و نوسازی این شناور زیرسطحی غول پیكر باشد.

بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب برای استفاده از توانمندی‌های داخلی برای تعمیر و نوسازی زیردریایی كیلوكلاس طارق، این شناور زیر سطحی پیشرفته پس از یك دوره تلاش بی‌وقفه و موفقیت‌آمیز مجموعه‌ای از متخصصین توانمند داخلی، به طور اساسی مورد تعمیر و نوسازی قرار گرفت و در رزمایش ولایت 91 با پیام «صلح و دوستی» در اعماق آب‌های آزاد غوص كرد.

امیر دریادار دوم عباس زمینی فرمانده فنی نیروی دریایی ارتش با برشمردن موارد اهمیت تعمیر زیردریایی طارق به دست متخصصین ایرانی و نیز با برشمردن مجموعه‌ای از فناوری‌های مختلف و پیچیده كه در نوسازی این شناور زیرسطحی بكار گرفته شده است، زیردریایی طارق و روند تعمیرات آن را به عنوان یك دانشگاه كامل توصیف كرد.

به گفته این فرمانده نیروی دریایی ارتش كه مسئولیت تیم تعمیر طارق را برعهده داشته است، یكی از نكات مهم در روند تعمیر این زیردریایی پیشرفته، استفاده از مجموعه‌ای از فناوری‌های پیچیده در زمینه‌های مكانیك، الكترونیك، الكتریك، هیدرولیك، رادار و سونار است.

این موفقیت بزرگ در نتیجه یك كار هماهنگ و گروهی و با بهره‌گیری از استعدادها و دست‌های توانمند متخصصین جوان ایرانی و استفاده از توان و ظرفیت‌های بالای تمام دانشگاه‌های فنی و صنعتی و قطعه‌سازان كشور حاصل شده است.

یكی از نكات مهم در خصوص تعمیر زیردریایی كیلو كلاس طارق كه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تعدادی از آنها را در اختیار دارد، این است كه برای نخستین بار این كار مهم و پیچیده توسط یك كشور غیرسازنده این كلاس زیردریایی نظامی - تجسسی مورد تعمیر و نوسازی اساسی قرار گرفته است.

تا پیش از این، تمام كشورهای دارنده این كلاس زیردریایی از جمله كشورهای پیشرفته در عرصه صنایع دفاعی و نظامی، مجبور بودند نوسازی این زیردریایی ها را به كشور سازنده آن واگذار كنند؛ اما ایران به عنوان اولین كشور غیرسازنده این شناور زیرسطحی، موفق به نوسازی آن شده است.

با وجود این كه تنها دو دهه از ورود اولین شناور زیرسطحی به ناوگان دریایی ایران می‌گذرد، در این مدت نسبتاً كوتاه متخصصین توانمند داخلی با تلاش‌های شبانه روزی موفق به دستیابی به فناوری و ساخت زیردریایی‌های كلاس سبك و متوسط شده‌اند.

این توانمندی در حالی به دست آمده است كه جمهوری اسلامی ایران در طول بیش از سه دهه اخیر همواره با تحریم‌های خصمانه كشورهای غربی روبرو بوده‌اند.

دستیابی به فناوری تعمیرات اساسی و نگهداری زیرسطحی‌های كیلوكلاس از جمله زیردریایی‌های طارق از جمله دستاوردهای چشمگیر و قابل توجهی است كه در نتیجه اراده و همت بالای متخصصین داخلی به دست آمده است.

این اقدام موفقیت‌آمیز نیروهای متخصص و متعهد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان یكی از دستاوردهای بزرگ كشور در عرصه صنایع دفاعی - دریایی و گام بلند دیگری در جهت دستیابی به پیشرفته‌ترین فناوری‌ها برای غوص در اعماق اقیانوس‌ها محسوب می‌شود.





نوع مطلب :
برچسب ها :





ساعت



لوگوی حمایتی ما
لوگوی دوستان
ارتباط با سامانه فرماندهی آجا



ارتباط با سامانه فرماندهی آجا

ارتباط با سامانه فرماندهی نداجا



ارتباط با سامانه فرماندهی نداجا

تلویزیون آنلاین



آب و هوا مناطق نیروی دریایی ارتش ج ا ا



 
 
بالای صفحه