تبلیغات
نیروی دریایی نیروی راهبردی - بازتاب گسترده رزمایش دریایی ولایت91 در رسانه های روسیه
 
نیروی دریایی نیروی راهبردی
این وبلاگ تابع قوانین و مقررات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد و صرفا یک پایگاه اطلاع رسانی می باشد.

نیروی دریایی امروز در بسیاری از نقاط عالم و در کشور ما یک نیروی راهبردی است، به چشم یک نیروی راهبردی به نیروی دریایی باید نگریسته شود. سواحل جنوب شرق کشور که در اختیار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است، مناطق بسیار مهمی است و ظرفیت های بسیار خوبی برای پیشرفت دارد، به آنجاها اهتمام ورزید و اهمیت بدهید. دریانوردی ها را که امروز بحمدا... شکل پیشرفته ای نسبت به گذشته گرفته است، ادامه بدهید،به زیرسطحی ها اهمیت بدهید و توجه کنید، امکانات و تجهیزات پدافندی سطحی را در همه جا، بخصوص در دریاهای جنوب مورد توجه قرار بدهید. نیروی دریایی امروز بحمدا... ظرفیت های خوبی دارد،بحمدا... فرماندهی خوبی هم دارد.امروز تلاش شما میتواند ثمرات زیادی را به بار بیاورد و شکوفایی برای شما، برای نیروی دریایی،برای کل ارتش جمهوری اسلامی و برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی،انشإا... به بار بیاورد. این را از خدا میخواهیم،به او دل می بندیم و مطمئنیم که آنچه را که او اراده کند و اراده خواهد کرد به آن خواهیم رسید. بیانات فرماندهی معظم کل قوا در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره)- سال1388

درباره وبلاگدرکشورعشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست... دیروزاگرعزیز مصر یوسف بود... امروز عزیز دل ما خامنه ایست... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
عکس مدیر وبلاگبالای سرم عکس تو را نصب نمودم یعنی که سر من به فدای قدم تو.... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
نوای بینواییدانلود کد پخش کننده رهبر1
صفحه آسمانیمطالب اخیر
نویسندگان


رسانه‌های خبری روسیه در گزارش‌هایی از رزمایش تخصصی دریای ولایت 91 نیروی دریایی ارتش ایران اعلام كردند: واحدهای دریایی نیروی دریایی جمهوری اسلامی در خلیج فارس توانمندی‌های نظامی جدید این كشور را برای جهانیان به نمایش گذاشته‌اند.

رادیو دولتی صدای روسیه روز شنبه در گزارش خود گفت: ایران رزمایش دریایی بزرگ خود را با نام ولایت91 آغاز كرده است و در آن پیشرفته‌ترین تسلیحات دریایی این كشور بكار گرفته می‌شود.

در این گزارش گفته شد: نیروی دریایی ایران امكانات موشكی، مجموعه‌های پیشرفته موشكی دریایی، ناوها و زیردریایی‌های خود را در این رزمایش آزمایش می‌كند.

خبرگزاری «ریانووستی» نیز در گزارشی از رزمایش دریایی ولایت 91 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به گستردگی این رزمایش از لحاظ وسعت عملیات و امكانات به كار گرفته شده نوشت: نیروی دریایی ایران این رزمایش بزرگ شش روزه را روز جمعه در تنگه هرمز آغاز كرد.

این رسانه روسی افزود: در این رزمایش واحدهای دریایی و شناورهای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دفاع از مرزهای این كشور و مبارزه با دزدان دریایی را تمرین می‌كنند.
ریانووستی به نقل از مقام‌های نظامی ایران نوشت: جمهوری اسلامی با برگزاری رزمایش دریایی ولایت 91 امكانات دفاعی و دریایی خود را برای دفاع از مرزهای آبی و منافع این كشور و تأمین امنیت پایدار در منطقه را به نمایش می‌گذارد و پیام صلح به همسایگان می‌فرستد.

در گزارش رسانه روسی با اشاره به تنوع عملیات برنامه‌ریزی شده در رزمایش ولایت 91 گفته شد: در جریان این رزمایش واحدهای دریایی ایران موشك پرتاب می‌كنند و شناورهای سطحی و زیردریایی این كشور هم به گشت‌زنی دریایی و اقدامات تجسسی می‌پردازند.
كانال دوم تلویزیون دولتی روسیه هم در گزارشی از رزمایش نیروی دریایی ایران اعلام كرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران از روز جمعه رزمایش بزرگی را با نام ولایت 91 آغاز كرده است و در آن اقدامات برای كنترل تنگه هرمز را تمرین می‌كند.

در این گزارش گفته شد: تنگه هرمز شاهراه حیاتی صادرات نفتی منطقه خاورمیانه است كه 40 درصد نفت جهان از جمله نفت مصرفی آمریكا و كشورهای اروپایی از آن عبور می‌كند.
كانال دوم تلویزیون دولتی روسیه در گزارش خود به نوآوری‌های نظامی دریایی رزمایش ولایت 91 اشاره كرد و افزود: ایران پیشرفته‌ترین تسلیحات دریایی خود مانند موشك‌ها، توپ‌های دور زن و پهپادهای تجسسی را در این رزمایش بكار می‌گیرد.

در ادامه گزارش به بهت و خشم غرب از برگزاری اینگونه‌های رزمایش‌های جمهوری اسلامی اشاره و گفته شده است: ایران هشدار داده است، اگر غرب برای برهم زدن ثبات تنگه هرمز تلاش كند، پاسخ سریعی را دریافت خواهد كرد.

خبرگزاری ایتارتاس نیز در گزارشی درباره رزمایش ولایت 91 نوشت: محدوده رزمایش نیروی دریایی ایران یك میلیون كیلومتر مربع می‌شود كه تنگه هرمز واقع در شمال اقیانوس هند را در بر می‌گیرد.

خبرگزاری روسی افزود: در این رزمایش، ایران سلاح‌های پیشرفته ساخت صنایع دفاعی خود را آزمایش می‌كند و با دقت مرزهای آبی خود را زیر نظر می‌گیرد.

در گزارش همچنین آمده است: رزمایش دریایی جمهوری اسلامی ایران مطابق با معیارهای قوانین بین‌المللی برگزار می‌شود.

روزنامه «مسكو پست» نیز در گزارشی با عنوان ایران رزمایش بزرگ دریایی در تنگه هرمز برگزار می‌كند، نوشت: در رزمایش ولایت، اقدامات برای كنترل تنگه هرمز تمرین خواهد شد.

در گزارش روزنامه روسی آمده است: در این رزمایش بزرگ رزمناوهای نیروی دریایی ارتش ایران، زیردریایی‌ها، ناوهای مین‌افكن و هاوركرافت‌ها و نیز واحدهای هوایی شركت دارند.

نوع مطلب :
برچسب ها :

ساعتلوگوی حمایتی ما
لوگوی دوستان
ارتباط با سامانه فرماندهی آجاارتباط با سامانه فرماندهی آجا

ارتباط با سامانه فرماندهی نداجاارتباط با سامانه فرماندهی نداجا

تلویزیون آنلاینآب و هوا مناطق نیروی دریایی ارتش ج ا ا 
 
بالای صفحه