تبلیغات
نیروی دریایی نیروی راهبردی - آخرین جزئیات رزمایش تخصصی ولایت 91
 
نیروی دریایی نیروی راهبردی
این وبلاگ تابع قوانین و مقررات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد و صرفا یک پایگاه اطلاع رسانی می باشد.

نیروی دریایی امروز در بسیاری از نقاط عالم و در کشور ما یک نیروی راهبردی است، به چشم یک نیروی راهبردی به نیروی دریایی باید نگریسته شود. سواحل جنوب شرق کشور که در اختیار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است، مناطق بسیار مهمی است و ظرفیت های بسیار خوبی برای پیشرفت دارد، به آنجاها اهتمام ورزید و اهمیت بدهید. دریانوردی ها را که امروز بحمدا... شکل پیشرفته ای نسبت به گذشته گرفته است، ادامه بدهید،به زیرسطحی ها اهمیت بدهید و توجه کنید، امکانات و تجهیزات پدافندی سطحی را در همه جا، بخصوص در دریاهای جنوب مورد توجه قرار بدهید. نیروی دریایی امروز بحمدا... ظرفیت های خوبی دارد،بحمدا... فرماندهی خوبی هم دارد.امروز تلاش شما میتواند ثمرات زیادی را به بار بیاورد و شکوفایی برای شما، برای نیروی دریایی،برای کل ارتش جمهوری اسلامی و برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی،انشإا... به بار بیاورد. این را از خدا میخواهیم،به او دل می بندیم و مطمئنیم که آنچه را که او اراده کند و اراده خواهد کرد به آن خواهیم رسید. بیانات فرماندهی معظم کل قوا در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره)- سال1388

درباره وبلاگدرکشورعشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست... دیروزاگرعزیز مصر یوسف بود... امروز عزیز دل ما خامنه ایست... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
عکس مدیر وبلاگبالای سرم عکس تو را نصب نمودم یعنی که سر من به فدای قدم تو.... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
نوای بینواییدانلود کد پخش کننده رهبر1
صفحه آسمانیمطالب اخیر
نویسندگان


امیر دریادار حبیب‌الله سیاری درباره آخرین جزئیات برگزاری رزمایش تخصصی ولایت 91‌ اظهار داشت: برای اینكه نتایج مثبتی از این رزمایش بگیریم و بتوانیم به اهداف از پیش تعیین شده رزمایش دست پیدا كنیم باید یك سازماندهی مناسب داشته باشیم.

وی افزود: باید بررسی شود كه چگونه می‌توانیم توانمندی و مهارت كاركنان را مورد ارزیابی قرار داده و سازماندهی ما به طریقی باشد كه به این نتیجه برسیم.

امیر دریادار سیاری خاطرنشان كرد: به همین دلیل ما باید تعدادی از یگان‌هایی كه در رزمایش نیروی دریایی شركت می‌كنند را به دو گروه تقسیم كنیم؛ یك گروه نقش دشمن را تحت عنوان نیروی نارنجی و یك گروه هم نقش نیروی مدافع را تحت عنوان نیروی آبی، بازی می‌كنند و این دو گروه در منطقه‌ای كه برای انجام رزمایش در مدار 18 درجه مشخص شده، استقرار یافته و پس از استقرارشان با استفاده از تاكتیك‌های نوین و با خلاقیت و ابتكاری كه همه كاركنان باید داشته باشند بویژه سلسله مراتب كنترل كننده رزمایش این موارد كشف و شناسایی شده و علامت‌گذاری همدیگر به عنوان انهدام انجام می‌شود كه در این مرحله به صورت كامل توسط داوران متخصص در رده‌های مختلف كار فرماندهان ارزیابی شده و عملكرد آنها در پایان كار معلوم می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح كرد: تعداد دیگری نیز از یگان‌های منتخب در سواحل استقرار پیدا می‌كنند كه برای دفاع ساحلی و اقداماتی كه باید در طول رزمایش در ساحل انجام شود آنها نیز به همین ترتیب كار خود را جلو برده و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: برقراری امنیت برای كشتی‌های نفتكش و تجاری ما در خلیج عدن، شمال اقیانوس هند، باب‌المندب و دریای سرخ را همزمان انجام داده و این رزمایش به برقراری امنیت كمك می‌كند لذا بیست و سومین ناوگروه جمهوری اسلامی ایران متشكل از ناو جماران و ناو بوشهر هم‌اكنون در منطقه خلیج عدن این ماموریت را انجام می‌دهند، بنابراین این رزمایش كار را تقویت كرده و بحث برقراری امنیت آن منطقه به قوت خودش باقی‌ است.

وی اظهار داشت: در این رزمایش 5 هدف عمده را دنبال می‌كنیم كه یكی نشان دادن اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه دریاهای آزاد است، چرا كه فرمانده معظم كل قوا می‌فرمایند مظهر اقتدار ملت در دریاها شما نیروهای دریایی هستید، دوم نشان دادن توانمندی نیروهای مسلح برای دفاع از مرزهای آبی كشور، سوم نشان دادن توان نیروی دریایی در دفاع از مرزهای آبی، چهارم كه مهم‌ترین آن است نشان دادن توان نیروی دریایی برای برقراری امنیت پایدار در منطقه و پنجم ارسال پیام صلح و دوستی برای كشورهای منطقه است.

دریادار سیاری خاطر نشان ساخت : درباره بحث تجهیزات جدید همانطور كه بارها گفته‌ام حضور در دریا، حضور در علم است و رزمایش در دریا، پایه‌های علمی دارد و اصولا جنگ در دریا، جنگ علم است‌ لذا ما هر حركتی كه در دریا انجام می‌دهیم و هر تجهیزاتی كه در آن به كار می‌گیریم و هر واحد شناور سطحی یا زیرسطحی كه در دریا استفاده كرده یا در ساحل استقرار پیدا می‌كند همه و همه نسبت به سال گذشته تفاوت دارد اما این تفاوت‌ها آنقدر گسترده و وسیع است كه نمی‌توان در این مصاحبه‌ها عنوان كرد و شاید هم درست نباشد ولی بدانید كه همه حركات نوآوری دارد زیرا ما اگر بر مبنای تجهیزات و روش‌ها، تاكتیك‌ها و سلاح‌های سال‌های گذشته بخواهیم جلو برویم، آن شعارمان كه حضورمان در دریا جنبه علمی دارد زیر سوال می‌رود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح كرد: ما كاملا به این موضوع اعتقاد داریم و بر آن استوار هستیم كه هر حركت و رزمایشی كه انجام می‌دهیم با حركات و رزمایش‌های قبلی تفاوت داشته و از لحاظ تجهیزات جنبه علمی گسترده‌تر و بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد

نوع مطلب :
برچسب ها :

ساعتلوگوی حمایتی ما
لوگوی دوستان
ارتباط با سامانه فرماندهی آجاارتباط با سامانه فرماندهی آجا

ارتباط با سامانه فرماندهی نداجاارتباط با سامانه فرماندهی نداجا

تلویزیون آنلاینآب و هوا مناطق نیروی دریایی ارتش ج ا ا 
 
بالای صفحه