تبلیغات
نیروی دریایی نیروی راهبردی - بازتاب اولین روز برگزاری رزمایش ولایت 91 در رسانه های بیگانه
 
نیروی دریایی نیروی راهبردی
این وبلاگ تابع قوانین و مقررات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد و صرفا یک پایگاه اطلاع رسانی می باشد.

نیروی دریایی امروز در بسیاری از نقاط عالم و در کشور ما یک نیروی راهبردی است، به چشم یک نیروی راهبردی به نیروی دریایی باید نگریسته شود. سواحل جنوب شرق کشور که در اختیار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است، مناطق بسیار مهمی است و ظرفیت های بسیار خوبی برای پیشرفت دارد، به آنجاها اهتمام ورزید و اهمیت بدهید. دریانوردی ها را که امروز بحمدا... شکل پیشرفته ای نسبت به گذشته گرفته است، ادامه بدهید،به زیرسطحی ها اهمیت بدهید و توجه کنید، امکانات و تجهیزات پدافندی سطحی را در همه جا، بخصوص در دریاهای جنوب مورد توجه قرار بدهید. نیروی دریایی امروز بحمدا... ظرفیت های خوبی دارد،بحمدا... فرماندهی خوبی هم دارد.امروز تلاش شما میتواند ثمرات زیادی را به بار بیاورد و شکوفایی برای شما، برای نیروی دریایی،برای کل ارتش جمهوری اسلامی و برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی،انشإا... به بار بیاورد. این را از خدا میخواهیم،به او دل می بندیم و مطمئنیم که آنچه را که او اراده کند و اراده خواهد کرد به آن خواهیم رسید. بیانات فرماندهی معظم کل قوا در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره)- سال1388

درباره وبلاگدرکشورعشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست... دیروزاگرعزیز مصر یوسف بود... امروز عزیز دل ما خامنه ایست... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
عکس مدیر وبلاگبالای سرم عکس تو را نصب نمودم یعنی که سر من به فدای قدم تو.... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
نوای بینواییدانلود کد پخش کننده رهبر1
صفحه آسمانیمطالب اخیر
نویسندگان


آغاز اولین روز رزمایش دریایی ولایت 91 با بازتاب وسیعی در رسانه های مختلف منطقه و جهان روبرو شد :

رسانه های وابسته به جریان استكبار كه در مسیر تحقق خواسته های قدرت های استكباری و ر‍ژیم صهیونیستی به ویژه در منطقه راهبردی خلیج فارس حركت می كنند، بدون اشاره به ارسال پیام صلح ، دوستی و امنیت در منطقه به عنوان اهداف اصلی این رزمایش، تلاش می كنند تا با بزرگنمایی جنبه های نظامی، آن را برای كشورهای همسایه تهدید جلوه دهند.

خبرگزاری رویترز در این زمینه در اقدامی هدفدار، با پرداختن به منطقه حساس و استراتژیك خلیج فارس و تنگه هرمز به عنوان محل صدور نزدیك به نیمی از نفت جهان ، این ادعا را مطرح كرده كه ایران ممكن است در شرایط خاص اقدام به مسدود كردن تنگه هرمز كند.

رویترز بدین ترتیب به دنبال آن است كه رزمایش ولایت 91 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یك تهدید برای كشورهای همسایه در حوزه خلیج فارس معرفی كند.

رویترز با اشاره صریح به حضور گسترده نیروهای دریایی كشورهای غربی در منطقه خلیج فارس، این حضور اشغالگرانه را به عنوان حضوری بازدارنده معرفی كرده و می نویسد كه نیروهای دریایی غربی در خلیج فارس آماده اند تا مانع از هرگونه اقدام برای بستن تنگه هرمز شوند!

سایت اینترنتی روزنامه جورزالم پست رژیم صهونیستی نیز همان مطالب منتشر شده در خبرگزاری رویترز را در خصوص رزمایش ولایت 91 منتشر كرده است.

سایت اینترنتی شبكه تلویزیونی آمریكایی فاكس نیوز نیز با انتشار گزارش خبر آغاز رزمایش ولایت 91 نیروی دریایی ارتش، به موضوع ادعاهای غرب درباره برنامه صلح آمیز هسته ای ایران اشاره كرد و این رزمایش را با تهدیدهای برخی قدرت های غربی علیه ایران مرتبط دانشته است.

شبكه الجزیره نیز در گزارشی با ادعای مطرح شدن تهدیداتی از سوی ایران مبنی بر بستن تنگه هرمز، اعلام كرد: ایران در نظر دارد رزمایش دریایی گسترده ای برگزار كند كه بخشی از آن تنگه هرمز را نیز دربرمی گیرد.

الجزیره در این گزارش از رزمایش ولایت 91 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به عنوان تحركات نظامی ایران نام می برد و می گوید كه تحركات نظامی ایران در خلیج فارس در سایه تنش های مرتبط با موضوع هسته ای این كشور صورت می گیرد.

برخی رسانه های عربی نیز با یادآوری برگزاری نشست روز سه شنبه گذشته سران كشورهای عضو شورای همكاری خلیج فارس در منامه و طرح ادعای بی اساس دخالت ایران در امور داخلی این كشورها، سعی كردند تا به نحوی این نشست را با رزمایش ایران ربط دهند.

با ادامه رزمایش در روزهای آینده و به نمایش گذاشته شدن اقتدار و توان دفاعی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در مراحل بعدی رزمایش، انتظار می رود رسانه های بیگانه گزارش ها و تحلیل های متعدد و گوناگونی از این تمرین بزرگ نظامی- دفاعی ایران ارائه دهند.

جمهوری اسلامی ایران همواره بر ضرورت حفظ صلح و امنیت منطقه خلیج فارس توسط كشورهای منطقه تاكید كرده و معتقد است امنیت منطقه ای نمی تواند به دست نیروهای بیگانه تامین شود.

به اعتقاد كارشناسان مسایل سیاسی و نظامی از زمان حضور ناوگان نیروهای بیگانه در آبهای خلیج فارس، هزینه ها و مشكلات فراوانی بر كشورهای منطقه تحمیل شده و مادامی كه حضور نظامی بیگانگان در منطقه ادامه داشته باشد، انتظار برقراری امنیت كامل برای همه ملت های منطقه، رویایی بیش نیست.

نوع مطلب :
برچسب ها :

ساعتلوگوی حمایتی ما
لوگوی دوستان
ارتباط با سامانه فرماندهی آجاارتباط با سامانه فرماندهی آجا

ارتباط با سامانه فرماندهی نداجاارتباط با سامانه فرماندهی نداجا

تلویزیون آنلاینآب و هوا مناطق نیروی دریایی ارتش ج ا ا 
 
بالای صفحه