تبلیغات
نیروی دریایی نیروی راهبردی - دریادار حبیب‌الله سیاری : اجازه تجاوز به منطقه رزمایش را نمی‌دهیم
 
نیروی دریایی نیروی راهبردی
این وبلاگ تابع قوانین و مقررات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد و صرفا یک پایگاه اطلاع رسانی می باشد.

نیروی دریایی امروز در بسیاری از نقاط عالم و در کشور ما یک نیروی راهبردی است، به چشم یک نیروی راهبردی به نیروی دریایی باید نگریسته شود. سواحل جنوب شرق کشور که در اختیار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است، مناطق بسیار مهمی است و ظرفیت های بسیار خوبی برای پیشرفت دارد، به آنجاها اهتمام ورزید و اهمیت بدهید. دریانوردی ها را که امروز بحمدا... شکل پیشرفته ای نسبت به گذشته گرفته است، ادامه بدهید،به زیرسطحی ها اهمیت بدهید و توجه کنید، امکانات و تجهیزات پدافندی سطحی را در همه جا، بخصوص در دریاهای جنوب مورد توجه قرار بدهید. نیروی دریایی امروز بحمدا... ظرفیت های خوبی دارد،بحمدا... فرماندهی خوبی هم دارد.امروز تلاش شما میتواند ثمرات زیادی را به بار بیاورد و شکوفایی برای شما، برای نیروی دریایی،برای کل ارتش جمهوری اسلامی و برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی،انشإا... به بار بیاورد. این را از خدا میخواهیم،به او دل می بندیم و مطمئنیم که آنچه را که او اراده کند و اراده خواهد کرد به آن خواهیم رسید. بیانات فرماندهی معظم کل قوا در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره)- سال1388

درباره وبلاگدرکشورعشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست... دیروزاگرعزیز مصر یوسف بود... امروز عزیز دل ما خامنه ایست... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
عکس مدیر وبلاگبالای سرم عکس تو را نصب نمودم یعنی که سر من به فدای قدم تو.... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
نوای بینواییدانلود کد پخش کننده رهبر1
صفحه آسمانیمطالب اخیر
نویسندگان

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به توانمندی‌های زیرسطحی كشور گفت: توان زیردریایی ما در سال ۹۱ قابل مقایسه با سال قبل نیست .

امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری كه در آستانه انجام رزمایش این نیرو برگزار شد با اشاره به اهمیت دریا در توسعه و پیشرفت كشور، خاطرنشان كرد: رزمایش تخصصی ولایت 91 از روز 8 دی ماه بمدت 6 روز در محدوده ای به وسعت یك كیلومتر مربع از شرق تنگه هرمز تا مدار 18 درجه شمالی برگزار می‌شود كه فاصله بندرعباس تا شرق مدار 18 درجه 2000 كیلومتر خواهد بود.

سیاری نمایش اقتدار در عرصه دریا و توانمندی نیروهای مسلح در دفاع از منافع نظام در عرصه دریاها، توان دفاعی نیروی دریایی راهبردی برای دفاع از مرزهای دریایی و نیز ارسال پیام صلح و دوستی به كشورهای همسایه را از جمله اهداف این رزمایش دانست و گفت: در رزمایش ولایت 91 همچنین ضمن تست سلاح‌ها و مهمات جدید، بكارگیری تاكتیكهای نوین و انتقال تجربه به كاركنان صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینكه این رزمایش در محدوده زیادی از آبهای آزاد صورت می گیرد، گفت: ما به هیچ وجه وارد مرزهای كشورهای همسایه نمی‌شویم.

فرمانده نیروی دریایی با بیان اینكه بخش اعظمی از این رزمایش در آبهای بین المللی انجام می‌شود، تصریح كرد: طبیعی است كه شناورهای كشورهای دیگر در این منطقه تردد دارند اما اجازه نخواهیم داد كسی وارد محدوده های خاص این رزمایش شود.

سیاری در خصوص تخصصی بودن این رزمایش نیز اظهار داشت: در رزمایشهای قبل از نیروهای زیادی استفاده می‌شد اما در این رزمایش نیروهای كمتر به ماموریتهای تخصصی در نبردهای سطحی و زیر سطحی می پردازند كه البته هواناوها و یگان های پروازی نیز از جمله پهپادها و هواپیماهای گشت دریایی در این رزمایش حضور دارند.

وی با اشاره به ارتقای چشمگیر توان زیرسطحی ایران در ماههای اخیر، گفتتاكتیكهای نبرد زیردریایی و سطحی ما كه در گذشته برگرفته از تاكتیهای خارجی بود امروز به صورت كاملاً بومی درآمده و توان زیر دریایی ما در سال 91 نسبت به رزمایش های گذشته اصلاً قابل مقایسه نیست.

فرمانده نیروی دریایی ارتش حضور یگان های شناوری ایران در آبهای آزاد را موجب ارتقای توانمندی این نیرو دانست و افزود: برای نمونه حضور یگان دریایی ما در بندر سودان دستاوردهای مهم و ارزشمندی داشت.

وی همچنین در خصوص حضور ناو روسی در بندرعباس گفت: این دیدارها به منظور ارتقاء روابط و استحكام دوستی برگزار می‌شود و اگر ما هم بخواهیم چنین برنامه هایی داشته باشیم بعید می‌دانم مشكلی وجود داشته باشد.

سیاری نیروهای دریایی سپاه و ارتش را مكمل یكدیگر دانست و گفت: اگر نیاز باشد از توانمندی های اطلاعاتی و عملیاتی انها نیز استفاده می كنیم.

 وی رزم در دریا را رزم علم دانست و خاطرنشان كرد: برای حضور مقتدرانه در دریاها باید توان علمی خود را افزایش دهیم و جنگ الكترونیك نیز از جمله موضوعاتی است كه در این رزمایش تست و ارزیابی خواهد شد.

سیاری همچنین با بیان اینكه این رزمایش بدون مشاركت كشورهای دیگر صورت می گیرد، تاكید كرد: شاید برخی كشورها بعنوان ناظر در رزمایش حضور پیدا كنند.

سیاری خاطرنشان كرد: همزمان با این رزمایش ناوگروه بیست و سوم ما در ماموریت خود در حال انجام اسكورت كشتی ها در مسیر خلیج عدن خواهند بود.
وی در پایان تصریح كرد: ما توان ساخت انواع زیردریایی ها را داریم و این را با ساخت زیردریایی های غدیر و تعمیر و اورهال زیردریایی سنگین نشان داده‌ایم.

نوع مطلب :
برچسب ها :

ساعتلوگوی حمایتی ما
لوگوی دوستان
ارتباط با سامانه فرماندهی آجاارتباط با سامانه فرماندهی آجا

ارتباط با سامانه فرماندهی نداجاارتباط با سامانه فرماندهی نداجا

تلویزیون آنلاینآب و هوا مناطق نیروی دریایی ارتش ج ا ا 
 
بالای صفحه