تبلیغات
نیروی دریایی نیروی راهبردی - بزرگترین گشت اقیانوس‌شناسی خلیج فارس و دریای عمان آغاز شد
 
نیروی دریایی نیروی راهبردی
این وبلاگ تابع قوانین و مقررات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد و صرفا یک پایگاه اطلاع رسانی می باشد.

نیروی دریایی امروز در بسیاری از نقاط عالم و در کشور ما یک نیروی راهبردی است، به چشم یک نیروی راهبردی به نیروی دریایی باید نگریسته شود. سواحل جنوب شرق کشور که در اختیار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است، مناطق بسیار مهمی است و ظرفیت های بسیار خوبی برای پیشرفت دارد، به آنجاها اهتمام ورزید و اهمیت بدهید. دریانوردی ها را که امروز بحمدا... شکل پیشرفته ای نسبت به گذشته گرفته است، ادامه بدهید،به زیرسطحی ها اهمیت بدهید و توجه کنید، امکانات و تجهیزات پدافندی سطحی را در همه جا، بخصوص در دریاهای جنوب مورد توجه قرار بدهید. نیروی دریایی امروز بحمدا... ظرفیت های خوبی دارد،بحمدا... فرماندهی خوبی هم دارد.امروز تلاش شما میتواند ثمرات زیادی را به بار بیاورد و شکوفایی برای شما، برای نیروی دریایی،برای کل ارتش جمهوری اسلامی و برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی،انشإا... به بار بیاورد. این را از خدا میخواهیم،به او دل می بندیم و مطمئنیم که آنچه را که او اراده کند و اراده خواهد کرد به آن خواهیم رسید. بیانات فرماندهی معظم کل قوا در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره)- سال1388

درباره وبلاگدرکشورعشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست... دیروزاگرعزیز مصر یوسف بود... امروز عزیز دل ما خامنه ایست... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
عکس مدیر وبلاگبالای سرم عکس تو را نصب نمودم یعنی که سر من به فدای قدم تو.... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
نوای بینواییدانلود کد پخش کننده رهبر1
صفحه آسمانیمطالب اخیر
نویسندگان


بزرگترین گشت اقیانوس‌شناسی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان از صبح امروز به مدت یکسال آغاز شد.

مراسم افتتاح رسمی این گشت اقیانوس‌شناسی صبح پنجشنبه با حضور رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، قائم‌مقام معاون پارلمانی رییس جمهور، فرمانده نیروی دریایی ارتش، معاون فرهنگی وزیر علوم، نماینده‌ی دبیر اجرایی کمیسیون بین دولتی اقیانوس‌شناسی و جمعی از مسؤولان استانی و محلی در تالار وحدت جزیره قشم برگزار شد.

دکتر وحید چگینی، رییس موسسه ملی اقیانوس‌شناسی طی سخنانی در این مراسم با اشاره به این که بزرگترین گشت اقیانوس‌شناسی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طی یک سال در شاخه‌های مختلف فیزیک، زمین‌شناسی، زیست‌شناسی، شیمی، هواشناسی و محیط زیست دریایی برگزار می‌شود، اظهار کرد: بدون شک این گشت تحقیقاتی از نظر مدت زمان اجرا(چهار فصل سال)، تعداد شاخه‌های علمی مورد مطالعه و نصب سامانه‌های مهار در برخی نقاط، بزرگترین و مهمترین گشت اقیانوس‌شناسی خلیج فارس و دریای عمان محسوب می‌شود.

وی افزود: طرح مطالعه اقیانوس‌شناسی خلیج فارس و دریای عمان به عنوان بخشی از برنامه جامعه دیده‌بانی اقیانوس هند اجرا می‌شود که نشان دهنده سطح بالای همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و کمیسیون بین دولتی اقیانوس‌شناسی است.

وی خاطرنشان کرد: طی این طرح تحقیقاتی علاوه بر اندازه‌گیری پارامترهای مختلف در شاخه‌های یاد شده، مدل سازی گردش آب و پارامترهای فیزیکی و دینامیکی آبهای خلیج فارس و دریای عمان نیز انجام خواهد شد.

به گفته وی، یکی دیگر از ویژگی‌های این گشت آن است که تمامی عملیات آن توسط نیروهای متخصص ایرانی و بدون اتکاء به متخصصان خارجی انجام می‌شود.

چگینی با بیان این که در انجام این طرح تحقیقاتی از 70 نفر از اعضای هیات علمی و کارشناسان پژوهشی موسسه ملی اقیانوس‌شناسی استفاده خواهد شد، تصریح کرد: تهیه‌ی اطلاعات کافی از محیط‌های خلیج فارس و دریای عمان برای حفاظت از محیط زیست حساس و توسعه پایدار آن از جمله اهداف مهم طرح است.

نوع مطلب :
برچسب ها :

ساعتلوگوی حمایتی ما
لوگوی دوستان
ارتباط با سامانه فرماندهی آجاارتباط با سامانه فرماندهی آجا

ارتباط با سامانه فرماندهی نداجاارتباط با سامانه فرماندهی نداجا

تلویزیون آنلاینآب و هوا مناطق نیروی دریایی ارتش ج ا ا 
 
بالای صفحه