تبلیغات
نیروی دریایی نیروی راهبردی - جنگ سایبری دولت آمریكا علیه جمهوری اسلامی ایران
 
نیروی دریایی نیروی راهبردی
این وبلاگ تابع قوانین و مقررات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد و صرفا یک پایگاه اطلاع رسانی می باشد.

نیروی دریایی امروز در بسیاری از نقاط عالم و در کشور ما یک نیروی راهبردی است، به چشم یک نیروی راهبردی به نیروی دریایی باید نگریسته شود. سواحل جنوب شرق کشور که در اختیار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است، مناطق بسیار مهمی است و ظرفیت های بسیار خوبی برای پیشرفت دارد، به آنجاها اهتمام ورزید و اهمیت بدهید. دریانوردی ها را که امروز بحمدا... شکل پیشرفته ای نسبت به گذشته گرفته است، ادامه بدهید،به زیرسطحی ها اهمیت بدهید و توجه کنید، امکانات و تجهیزات پدافندی سطحی را در همه جا، بخصوص در دریاهای جنوب مورد توجه قرار بدهید. نیروی دریایی امروز بحمدا... ظرفیت های خوبی دارد،بحمدا... فرماندهی خوبی هم دارد.امروز تلاش شما میتواند ثمرات زیادی را به بار بیاورد و شکوفایی برای شما، برای نیروی دریایی،برای کل ارتش جمهوری اسلامی و برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی،انشإا... به بار بیاورد. این را از خدا میخواهیم،به او دل می بندیم و مطمئنیم که آنچه را که او اراده کند و اراده خواهد کرد به آن خواهیم رسید. بیانات فرماندهی معظم کل قوا در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره)- سال1388

درباره وبلاگدرکشورعشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست... دیروزاگرعزیز مصر یوسف بود... امروز عزیز دل ما خامنه ایست... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
عکس مدیر وبلاگبالای سرم عکس تو را نصب نمودم یعنی که سر من به فدای قدم تو.... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
نوای بینواییدانلود کد پخش کننده رهبر1
صفحه آسمانیمطالب اخیر
نویسندگان
مقدمه:
به دنبال موفقیت‏های چشمگیر جوانان ایرانی در عرصه هسته‏ایی و سایر تكنولوژی‏های پیش‏رفته، استكبار جهانی به سركردگی آمریكا و رژِیم صهیونستی تلاش دارد با بهره‏گیری از تمامی امكانات و ابزارهای در اختیار، ایران را تهدید نماید. هرچند این نوع اقدامات استكبار علیه انقلاب اسلامی ایران و دست‏آوردهای آن امری تازه و جدید در طی سی و چند سال از پیروزی انقلاب نبوده و برای این كارشان تاكنون بارها تمامی قواعد و اصول بین المللی پذیرفته شده را زیر پا گذاشته‏اند اما رویكرد جدید مبارزه آن‏ها علیه انقلاب اسلامی ایران وارد عرصه جدیدی شده است كه در این عرصه نیز با نقض تمامی قواعد بین‏المللی نشان داده‏اند برای رسیدن به اهداف ناپاكشان به هیچ اصول اخلاقی پذیرفته شده پایبند نیستند.
یكی از این عرصه‏ها، راه‏اندازی جنگ سایبری با استفاده از پیشرفته‏ترین بدافزارها علیه تكنولوژهای ایرانی است. گزارش زیر كه توسط چند نویسنده غربی تهیه شده است به مواردی از اقدامات استكبار در زیر پا گذاشتن اصولی كه در جنگ سایبری علیه ایران راه انداخته‏اند، می‏پردازد.
 
نامشروع بودن جنگ سایبری
یلنا چرنی ینكو، خبرنگار روزنامه غرب‌گرای كامرسانت چاپ مسكو، در مقاله كوتاه مورخ 31 مه این روزنامه با عنوان «اعلامیه جنگ سایبری علیه ایران» به تحلیل جنگ سایبری دولت‌های غربی علیه كشورمان می‌پردازد. وی با استناد به بررسی‌های كارشناسان روس اظهار می‌دارد كه در حملات سایبری علیه برنامه هسته‏ای ایران از پیشرفته‌ترین بدافزارها استفاده شده است. همین امر نشان می‌دهد كه به طور غیرمستقیم دولت‌هایی مانند اسرائیل و آمریكا در آن دست داشته‌اند تا از این طریق علاوه بر اخلال در برنامه هسته‌ای ایران به سرقت اطلاعات نیز مبادرت ورزند.
وب سایت تحلیلی آتلانتیك در مطلبی به قلم پاتریك لین، مدیر گروه اخلاقیات و علوم نوظهور دانشكده فلسفه دانشگاه پلی تكنیك كالیفرنیا؛ فریتز الهوف، استاد فلسفه دانشگاه میشیگان غربی؛ و نیل راو، استاد علوم كامپیوتری دانشگاه نیروی دریایی آمریكا، با اشاره به مواردی مانند احتمال هدایت حملات استاكس نت به مراكز هسته‌ای ایران توسط دولت آمریكا، شیوع بدافزار جاسوسیFlame (شعله) با هدف ضربه زدن به زیر ساخت‌های دیجیتال ایران و خطر احتمالی چین برای شبكه‌های كامپیوتری صنعتی و نظامی آمریكا، می‌نویسند؛
امروزه بسیاری از كشورهای جهان قدرت لازم را برای آغاز جنگ سایبر دارند. اما هیچ توافق، مرجع یا نظامی برای كنترل یا تشخیص مشروعیت و عادلانه بودن این نوع جنگ وجود ندارد. به علاوه، همان حداقل‌های اخلاقی و عرفی درباره مشروعیت بخشیدن به جنگ نظامی متعارف در مورد جنگ سایبری هنوز جانیفتاده است. نویسندگان در ادامه به ابهاماتی در این حوزه اشاره می‌كنند كه به شرح زیرند:
1.       تجاوز:طبق، تعاریف فقط جنگی عادلانه است كه در برابر تجاوز یك نیروی خارجی انجام شود، اما در جنگ سایبر چون تلفات انسانی در كار نیست، مفهوم تجاوز مبهم می‌شود. هم‏چنین مرز روشنی بین جاسوسی، خراب‏كاری یا مختل كردن تأسیسات وجود ندارد كه همه این موارد لزوماً با واكنش نظامی روبه رو نمی شوند. پس چون تلفات جانی و مالی جنگ هویدا نیست، نمی‏توان تشخیص داد كه متجاوز كیست و میزان تجاوز چه حدی است.
2.       تفكیك اهداف نظامی و غیرنظامی:طبق قوانین جنگی حمله به غیرنظامیان ممنوع است؛ هرچند در اكثر موارد این اصل رعایت نمی‏شود یا غیرنظامیان غیرمستقیم آسیب می‌بینند. اما رعایت یا تشخیص عواقب جنگ سایبر در این زمینه ساده نیست. هر حمله سایبر برای بسیاری از غیرنظامیان كه به شبكه اینترنت متصلند می‌تواند پیامدهای زیان‌باری داشته باشد (مانند حمله استاكس نت به ایران در 2010).
3.       تناسب : در جنگ عادلانه قاعدتاً نباید از سلاح‌هایی استفاده كرد كه میزان تخریبشان بیش از حمله‌ای است كه قرار است با آن مقابله شود.{موشك علیه موشك} اما در اكثر موارد اگر جنگ سایبر اتفاق بیفتد، تشخیص دامنه آسیب بسیار مشكل است و بنابراین طرف مقابل نیز می‌تواند بدون رعایت اصل تناسب در ابزارهای جنگی از هر روش گسترده‌ای در جنگ سایبر استفاده كند. به همین دلیل، ضد حمله كه در جنگ سایبر عاملی مهم برای پیش‏گیری از حمله طرف مقابل است، از هیچ قاعده و اصل اخلاقی تبعیت نمی‌كند.
4.       تعیین مسئولیت : جنگ عادلانه هر طرف باید مسئولیت حملات خود را برعهده گیرد؛ اما در جنگ سایبر هر گروه، فرد یا كشوری می‌تواند چهره خود را بپوشاند و از قبول مسئولیت شانه خالی كند. پذیرش مسئولیت در جنگ فقط یك اصل اخلاقی نیست، بلكه از نظر حقوقی و جزایی نیز اهمیت دارد. بنابراین در جنگ سایبر نیز باید مراجع و موازینی برای تشخیص هویت مسئولان حملات و جرایم وجود داشته باشد. نویسندگان به حمله استاكس نت علیه ایران اشاره می‌كنند و می‌گویند چون ایران نمی‏تواند عامل حمله را دقیق شناسایی كند و ضد حمله‌ای علیه او ترتیب دهد، ممكن است به اقدامات افراطی‌تر متوسل شود.
5.       فریب‏كاری: كنوانسیون‌های ژنو و لاهه درباره قوانین دوران جنگ، فریب‏كاری را ممنوع كرده‏اند و طرف‌های درگیر جنگ موظفند از روش‌های فریب‏كارانه مانند استفاده از لباس امدادرسان‌ها یا غیرنظامیان پرهیز كنند. اما در جنگ سایبر بخش زیادی از موفقیت حمله؛ به تغییر چهره مهاجم و استفاده از پوشش‌ها و مجاری فریب‏كارانه بستگی دارد.
 
شكستن قانون
استیون والت، نظریه پرداز سرشناس آمریكایی در امور بین‌الملل، در یادداشت «شكستن قانون طلایی» مندرج در نشریه فارین پالیسی (اول ژوئن 2012) با اشاره به ضرب‏المثل هرچه برای خود نمی‌پسندی برای دیگران مپسند، به نقد سیاست‌های دولت اوباما در حمله با القاعده و نیز جنگ سایبری علیه ایران می‌پردازد. به نظر والت، آن‏چه در این سیاست‌ها دردسر ساز است، نهان‏كاری غیرقابل اجتناب و حیله‏ای است كه در آن وجود دارد. وی می‌نویسد: « مسئله فقط این نیست كه می‌كوشیم دشمنان خود را فریب دهیم، بلكه مشكل این است كه خودمان را نیز فریب می‌دهیم. زمانی كه دولت آمریكا طیفی از عملیات خصمانه را علیه دشمنان خود در سراسر جهان انجام می‌دهد و افكار عمومی فقط پس از گذشت مدتی طولانی از آن باخبر می‌شود، راهی برای درك خشم و دشمنی آشكار در رفتار كشورهای هدف قدرت آمریكا باقی نمی‏ماند. درنتیجه، ما رفتار آن‏ها را به دیگر انگیزه‌های وخیم‌تر ارتباط می‌دهیم.»
وی در ادامه می‌گوید: «سال 2009 را به خاطر آورید؛ زمانی كه دولت اوباما دست دوستی را به سوی ایران دراز كرد. در همان دورانی كه وی ویدئوهای صمیمانه خود را برای نمایش در ایران آماده می‌كرد، در حال تقویت جنگ سایبری علیه ایران بود. زمانی كه رهبر جمهوری اسلامی به پیش‏نهاد آمریكا واكنش سردی نشان داده و اظهار داشت رفتار آمریكا بررسی و قضاوت می‌شود و در صورتی كه رویكرد ایالات متحده تغییر كرده باشد، رفتار ایران نیز تغییر می‌كند، آمریكایی‌ها نیز برداشت كردند كه پاسخ ایران برای فشردن دست دوستی منفی است. این در حالی است كه رهبر ایران دلایل زیادی برای تردید در مورد این پیش‏نهاد داشت و اكنون روشن شد بستر لازم برای غیرقابل اعتماد بودن دولت اوباما فراهم بوده است. به این ترتیب، می‌توان گفت تناقض‌های ذاتی در رویكرد آمریكا آن را در آستانه شكست قرار داده است».
والت اضافه می‌كند : «ما از این تعجب می‌كنیم كه چرا آن‏ها(ایرانیان) از ما تنفر دارند! اما موضوع این است كه اقداماتی علیه ایران انجام شده كه اگر علیه آمریكا انجام می‌شد ما آن را خصمانه ارزیاب می‌كردیم. البته این‏كه آمریكا از قدرت خود بسیار آزادانه استفاده كند، برای من تعجب‌برانگیز نیست؛ چرا كه اغلب قدرت‌های بزرگ چنین می‌كنند. اما در عین حال گمان نمی‏كنم كه آمریكایی‌ها نیز در مقابل باید از خشم دیگران شگفت‌زده شوند؛ چرا كه علیه آن‏ها اقداماتی انجام شده كه درصورتی كه علیه آمریكایی‌ها انجام می‌شد آن را دشمنی و عداوت می‌دانستند. حال در صورتی كه به رفتار خود در این جهت ادامه دهیم، زمانی نخواهد گذشت كه دیگران نیز این رفتار را در مورد ما انجام می‌دهند».
 
نوع مطلب :
برچسب ها :

ساعتلوگوی حمایتی ما
لوگوی دوستان
ارتباط با سامانه فرماندهی آجاارتباط با سامانه فرماندهی آجا

ارتباط با سامانه فرماندهی نداجاارتباط با سامانه فرماندهی نداجا

تلویزیون آنلاینآب و هوا مناطق نیروی دریایی ارتش ج ا ا 
 
بالای صفحه