تبلیغات
نیروی دریایی نیروی راهبردی - افق‌های استراتژیک جدید ایران در دریا و نگرانی رژیم صهیونیستی
 
نیروی دریایی نیروی راهبردی
این وبلاگ تابع قوانین و مقررات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد و صرفا یک پایگاه اطلاع رسانی می باشد.

نیروی دریایی امروز در بسیاری از نقاط عالم و در کشور ما یک نیروی راهبردی است، به چشم یک نیروی راهبردی به نیروی دریایی باید نگریسته شود. سواحل جنوب شرق کشور که در اختیار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است، مناطق بسیار مهمی است و ظرفیت های بسیار خوبی برای پیشرفت دارد، به آنجاها اهتمام ورزید و اهمیت بدهید. دریانوردی ها را که امروز بحمدا... شکل پیشرفته ای نسبت به گذشته گرفته است، ادامه بدهید،به زیرسطحی ها اهمیت بدهید و توجه کنید، امکانات و تجهیزات پدافندی سطحی را در همه جا، بخصوص در دریاهای جنوب مورد توجه قرار بدهید. نیروی دریایی امروز بحمدا... ظرفیت های خوبی دارد،بحمدا... فرماندهی خوبی هم دارد.امروز تلاش شما میتواند ثمرات زیادی را به بار بیاورد و شکوفایی برای شما، برای نیروی دریایی،برای کل ارتش جمهوری اسلامی و برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی،انشإا... به بار بیاورد. این را از خدا میخواهیم،به او دل می بندیم و مطمئنیم که آنچه را که او اراده کند و اراده خواهد کرد به آن خواهیم رسید. بیانات فرماندهی معظم کل قوا در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره)- سال1388

درباره وبلاگدرکشورعشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست... دیروزاگرعزیز مصر یوسف بود... امروز عزیز دل ما خامنه ایست... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
عکس مدیر وبلاگبالای سرم عکس تو را نصب نمودم یعنی که سر من به فدای قدم تو.... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
نوای بینواییدانلود کد پخش کننده رهبر1
صفحه آسمانیمطالب اخیر
نویسندگان

مرکز مطالعات استراتژیک بگین سادات در گزارشی تاکید کرد که رژیم صهیونیستی از توسعه نیروهای دریایی در ایران نگران شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پایگاه اینترنتی ورلد تریبیون گزارش داد : مرکز مطالعات استراتژیک بگین – سادات می‌گوید اسراییل (رژیم صهیونیستی) با دقت رشد نیروهای دریایی ایران و توسعه عملیات‌هایش را دنبال کرده است.

در این گزارش که "افق‌های استراتژیک جدید ایران در دریا " نام دارد، آمده است: در حال حاضر توسعه دریایی ایران در نواحی نزدیک به اسراییل (رژیم صهیونیستی) دریای سرخ و شرق مدیترانه محدود است اما با این حال باعث نگرانی اسراییل است.

این گزارش می‌گوید که اسراییل از عملیات‌های نیروی دریایی ایران در دریای مدیترانه به ویژه در نزدیکی سواحل سوریه و نوار غزه نگران است.

در این گزارش که به قلم شائول شای ، معاون پیشین مدیر شورای امنیت ملی نوشته شده، آمده است که اعزام رزم‌ناوهای ایران به مدیترانه نشان دهنده توسعه افق استراتژیک تهران است. شای که اکنون وابسته پژوهشی این موسسه است، گفت که ایران می‌تواند در تلاش برای نجات رژیم بشار اسد ، رییس‌جمهور سوریه در عملیات‌های نیروی دریایی آمریکا در دریای سرخ و شرق مدیترانه مداخله کند.

این گزارش که مورخ 26 ژوییه است، می‌افزاید: اقدامات انجام گرفته برای ایجاد نیروی دریایی قوی‌تر خواسته ایران برای توسعه نفوذ در منطقه دریای سرخ و شرق مدیترانه را تقویت کرد.

این گزارش حاکی است: این (نیروی دریایی) قادر است دردسر ایجاد و به متحدینش کمک کند و نیز با حضور نیروهای دریایی آمریکا مقابله کند.

این گزارش مدعی است که این استراتژی نتیجه تلاش ایران برای دستیابی به هژمونی منطقه‌ای و پاسخ به تهدیدهای مفروض علیه منافع ملی‌اش به ویژه تلاش‌های غرب برای توقف آن چه خواسته ایران در رابطه با تسلیحات هسته‌یی عنوان شده، است.

گزارش این مرکز می‌افزاید: بنابراین ایران یک استراتژی جدید حضور دریایی در منطقه، اعزام کشتی به دریای سرخ و مدیترانه را دنبال کرده است.

بنابراین گزارش ایران دریای سرخ را برای کنترل مسیرهای انتقال انرژی به غرب حیاتی می‌داند.

نوع مطلب :
برچسب ها :

ساعتلوگوی حمایتی ما
لوگوی دوستان
ارتباط با سامانه فرماندهی آجاارتباط با سامانه فرماندهی آجا

ارتباط با سامانه فرماندهی نداجاارتباط با سامانه فرماندهی نداجا

تلویزیون آنلاینآب و هوا مناطق نیروی دریایی ارتش ج ا ا 
 
بالای صفحه