تبلیغات
نیروی دریایی نیروی راهبردی - رییس‌جمهور: ایران با بکار گیری توان منطقه‌ای قدرت ایجاد و تثبیت امنیت خلیج فارس را دارد
 
نیروی دریایی نیروی راهبردی
این وبلاگ تابع قوانین و مقررات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد و صرفا یک پایگاه اطلاع رسانی می باشد.

نیروی دریایی امروز در بسیاری از نقاط عالم و در کشور ما یک نیروی راهبردی است، به چشم یک نیروی راهبردی به نیروی دریایی باید نگریسته شود. سواحل جنوب شرق کشور که در اختیار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است، مناطق بسیار مهمی است و ظرفیت های بسیار خوبی برای پیشرفت دارد، به آنجاها اهتمام ورزید و اهمیت بدهید. دریانوردی ها را که امروز بحمدا... شکل پیشرفته ای نسبت به گذشته گرفته است، ادامه بدهید،به زیرسطحی ها اهمیت بدهید و توجه کنید، امکانات و تجهیزات پدافندی سطحی را در همه جا، بخصوص در دریاهای جنوب مورد توجه قرار بدهید. نیروی دریایی امروز بحمدا... ظرفیت های خوبی دارد،بحمدا... فرماندهی خوبی هم دارد.امروز تلاش شما میتواند ثمرات زیادی را به بار بیاورد و شکوفایی برای شما، برای نیروی دریایی،برای کل ارتش جمهوری اسلامی و برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی،انشإا... به بار بیاورد. این را از خدا میخواهیم،به او دل می بندیم و مطمئنیم که آنچه را که او اراده کند و اراده خواهد کرد به آن خواهیم رسید. بیانات فرماندهی معظم کل قوا در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره)- سال1388

درباره وبلاگدرکشورعشق مقتدا خامنه ایست فرماندهی کل قوا خامنه ایست... دیروزاگرعزیز مصر یوسف بود... امروز عزیز دل ما خامنه ایست... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
عکس مدیر وبلاگبالای سرم عکس تو را نصب نمودم یعنی که سر من به فدای قدم تو.... مدیر وبلاگ : یاسر علیزاده
نوای بینواییدانلود کد پخش کننده رهبر1
صفحه آسمانیمطالب اخیر
نویسندگان

رییس‌جمهور گفت: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران مسوولیت صیانت از تمامیت و موجودیت ملت ایران را بر عهده دارد

وی اظهار کرد: ملت ایران هیچ‌گاه ملتی مهاجم نبوده اما تاریخ ثابت کرده که مدافعان بسیار خوبی هستند و اگر کسانی بخواهند به تمامیت اراضی ملت ایران تجاوز کنند، این ملت به گونه‌ای به مقابله با آن‌ها برخواهد خاست که نام آن‌ها به پشیمانی و ننگ در تاریخ باقی بماند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) دکتر محمود احمدی‌نژاد شامگاه روز شنبه در مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران ناوشکن جماران و کارکنان اعزامی به دریاهای آزاد و آب‌های بین‌المللی با قدردانی از رشادت‌های آنان گفت: فرزندان شجاع، هوشمند و دلاورمردان نیروی دریایی تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا از عزت، شرف و موجودیت ملت صیانت و پیام‌آور صلح و امنیت برای منطقه و جامعه بشری هستند.

وی با بیان این‌که «ملت ایران هیچ‌گاه در طول تاریخ چشم‌داشتی به سرزمین اموال و حاکمیت ملی دیگران نداشته و به همه ملت‌ها احترام می‌گذارد و همیشه خواستار امنیت منطقه به خصوص خلیج فارس بوده است»، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره حافظ امنیت خلیج فارس بوده است.

وی افزود: امنیت خلیج فارس تنها در مقاطعی مخدوش شده که بیگانگان در آن حضور پیدا کرده‌اند و در غیر این مقاطع، خلیج فارس در امنیت کامل بوده و این امنیت هم توسط ایران ایجاد شده است.

رییس‌جمهور با اشاره به توانمندی جمهوری اسلامی ایران در ایجاد امنیت خلیج فارس اظهار کرد:‌ جمهوری اسلامی ایران با به کارگیری توان و نیروهای منطقه‌ای قدرت ایجاد و تثبیت امنیت در این منطقه را دارد و بیگانگان با هر انگیزه و ظاهری مدعی ایجاد امنیت در خلیج فارس باشند، نمی‌توانند به موفقیت برسند.

وی خطاب به کسانی که راه مقابله با ملت ایران را در پیش گرفته و به هر بهانه‌ای با پیشرفت این ملت مخالفت می‌کنند، گفت: بهترین راه برای آنان این است که با ملت ایران همراهی کرده و در برابر عظمت این ملت سرتعظیم فرود آورد.

وی با اشاره به این‌که «هیچ حرکت و اقدامی از سوی ملت ایران برای چپاول، سیطره و تضییع حق سایر ملت‌ها در تاریخ وجود ندارد»، تصریح کرد: ملت ایران نه تنها هیچ‌گاه به دنبال تسلط بر دیگران نبوده‌اند، ‌بلکه هرگز با حاکمانی که سیطره بر مردم را می‌خواستند، همراهی نکرده و خواستار صلح و امنیت برای همگان بودند.

احمدی‌نژاد در ادامه با بیان این‌که «امروز و در طول تاریخ همه سیاستمداران و صاحبنظران اذعان داشته و دارند که ملت ایران، ملتی برجسته، پیشگام و تأثیرگذار بر محیط بین‌الملل و از برپاکنندگان اصلی فرهنگ و تمدن بشری بوده است»، گفت: نقش ملت ایران در حال حاضر نیز در بسیاری از معادلات بین‌المللی ممتاز و یگانه است.

وی با اشاره به ویژگی‌هایی که موجب برجستگی و اثرگذاری ملت ایران در تاریخ شده است، اظهار کرد: همگان می‌دانند که ملت ایران همواره موحد بوده و در سابقه تاریخی آن هیچ اثری از شرک و بت‌پرستی نبوده و همواره به دنبال عدالت بوده است.

وی افزود: عدالت‌خواهی ملت ایران به گونه‌ای بوده که حتی برخی از حاکمان نیز برای جلب توجه و نظر مردم برخلاف خواسته خود دم از عدالت می‌زند.

رییس‌جمهور با تأکید بر این‌که «ملت ایران همیشه کمال‌جو و به دنبال پیشرفت و آبادانی بوده است»، گفت: هزاران سال قبل، ملت ایران در این سرزمین تمدنی را برپا کرد که به لحاظ شکوه و نوع مدیریت هنوز رقیبی برای آن پیدا نشده است.

وی با اشاره به این‌که «ملت ایران همیشه نگاهی جهانی داشته و هرگز با تعصب قومی و جغرافیایی در معادلات و مناسبات جهانی حاضر نبوده است» خاطرنشان کرد: مردم ایران همیشه در برابر حق خاضع و فروتن بوده و به همین دلیل ایران در طول تاریخ چهار راه تبادلات علمی و فرهنگی بوده است.

وی با اشاره به این‌که «ملت ایران در برابر دریافت هیچ پیام و سخن حقی مقاومت نکرده و آن را از هر طیف و نظری پذیرفته و پای آن ایستاده است» گفت: ملت ایران همیشه خوبی‌ها را برای همه ملت‌ها مطالبه کرده و در تقسیم فرهنگ، تمدن، صلح و امنیت با سایر ملت‌ها هیچ تردیدی نداشته است.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که «در آداب و رسوم ایرانی نشانه‌ای از خودخواهی، وجود ندارد» گفت: آداب و رسوم ایرانی، جهانی بوده و متعلق به همه بشریت است.

وی با بیان این‌که «ملت ایران بخاطر روحیه حق‌طلبی خود اسلام را آزادانه و آگاهانه پذیرفت و هیچ‌گاه در برابر پیام روشن پیامبر اسلام(ص) مقاومت نکرد»، اظهار کرد: باور ملت ایران در زمان پذیرش اسلام این بود که حقیقتی که قرن‌ها برای آن تلاش کرده بود از سوی پیامبر خاتم عرضه شده است.

وی ادامه داد: ملت ایران پای این دعوت و مکتب ایستادگی کرده و والاترین خدمات را به اسلام و مکتب اسلام ارائه کرده است، به گونه‌ای که اگر سهم ملت ایران از تمدن بشری و تشریح و ترویج مکتب ناب الهی و پیامبر اسلام(ص) حذف شود، موضوع قابل توجهی باقی نخواهد ماند.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقتدار و صلابت نیروی دریایی ارتش گفت: نیروی دریایی، نیرویی حرفه‌ای و کارآزموده بوده که همه ابعاد فعالیت و تحرکات آن کاملاً تخصصی است و از این جهت این نیرو، نیرویی ممتاز بشمار می‌رود.

وی با اشاره به فداکاری‌های دلاورمردان نیروی دریایی ارتش در ایام دفاع مقدس و پس از آن و نثار شهدای فراوانی در راه انقلاب خاطرنشان کرد: امروز نیروی دریایی ارتش در منطقه‌ای وسیع استقرار یافته و امنیت را برقرار می‌کند که این موجب افتخار و آرامش است.

وی تصریح کرد: امروز نیروی دریایی ایران پیام‌آور صلح و امنیت در جهان است و حضور آن در آب‌های آزاد عبور از نقطه عطف تاریخی و حضور ملت ایران در معادلات جهانی است که این موضوع موجب عزت و افتخار ملت ایران و نشانگر توانمندی فنی و مهندسی این ملت است.

احمدی‌نژاد با اشاره به طراحی و ساخت تجهیزات و شناورهای پیچیده و جهاد فنی که در نیروی دریایی صورت گرفته است، گفت: نیروی دریایی ایران از نیروهای پیشتازی است که تجهیزات مورد نیاز خود را در داخل تأمین کرده و این نشان‌دهنده توانایی مدیریت و برنامه‌ریزی نیروهای مسلح و ملت ایران است.

وی با بیان این‌که «ماموریت‌های متنوعی توسط نیروی دریایی ارتش در مناطق مختلف در حال انجام است»، تصریح کرد: دستیابی به این امر بسیار ارزشمند بوده و نشان می‌دهد که نیروی دریایی می‌تواند مدیریت‌های بزرگ و جهانی را برعهده داشته و موفق باشد.

وی با تقدیر از تمام پرسنل و کارکنان نیروی دریایی ارتش که خالصانه در مناطق مختلف ماموریتی این نیرو فعالیت می‌کنند،اظهار امیدواری کرد تا دریادلان نیروی دریایی به گونه‌ای حرکت کنند که در زمره سربازان و یاران امام عصر(عج) قرار داشته باشند.

پیش از سخنان رییس‌جمهور، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش گزارشی در خصوص اجرای برنامه‌های راهبردی و حضور مقتدرانه این نیرو در آبهای آزاد ارائه کرد، همچنین تندیس زیردریایی از سوی پرسنل نیروی دریایی ارتش توسط فرماندهی این نیرو به دکتر احمدی‌نژاد اعطا شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :

ساعتلوگوی حمایتی ما
لوگوی دوستان
ارتباط با سامانه فرماندهی آجاارتباط با سامانه فرماندهی آجا

ارتباط با سامانه فرماندهی نداجاارتباط با سامانه فرماندهی نداجا

تلویزیون آنلاینآب و هوا مناطق نیروی دریایی ارتش ج ا ا 
 
بالای صفحه